17 yaşındaki kız çocuğunu konsomatris olarak çalıştırdılar

6 aydır kayıp olan kız çocuğu gazinoda konsomatris olarak çalıştığı tespit edildi

17 yaşındaki kız çocuğunu konsomatris olarak çalıştırdılar

Uşak’ta jandarmanın baskın yaptığı bir alkollü eğlence yerinde, çocuk evinden kaçtığı ve yaklaşık 6 aydır polis tarafından aranan 17 yaşındaki genç kız çocuğu, ovademirler köyü sınırları içerisinde gazinoda konsomatris olarak çalışırken bulundu.

Alınan bilgiye göre, Uşak merkez Ovademirler köyü sınırlarında bulunan alkollü eğlence mekanına jandarma tarafından baskın düzenledi. Çalışan ve müşterilerin kimlik sorgusunu yapan jandarma, 01 Nisan 2018 tarihinde Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünden kaçan ve Uşak İl Emniyet Müdürlüğünce kayıp şahıs olarak arandığı tespit edilen 2001 doğumlu F.Ç. isimli kız çocuğunun konsomatris olarak çalıştığını tespit etti. F.Ç. Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğüne teslim edilerek koruma altına alındı.

Aynı mekanda ikamet ve çalışma izin belgesi bulunmayan ve gazinoda konsomatris olarak çalıştığı tespit edilen Ukrayna, Kazakistan ve Özbekistan uyruklu 3 kadın da sınır dışı işlemleri için İl Göç İdaresi’ne sevk edilerek, sınır dışı işlemlerine başlanıldı.

Baskının ardından jandarma işletme sahibine küçük yaşta çocuğun içkili eğlence ve istirahat yerinde çalıştırmaktan, yabancıların çalışma izinleri hakkında kanuna muhalefet etmekten ve “Tütün Mamullerinin Zararlarının Önlenmesine Dair Kanuna Muhalefet” etmekten ceza yağdırdı.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2018, 16:38

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER