Soba Kullanılan Evler Geziliyor

Uşak Polisi Karbonmonoksit Gazı Zehirlenmesi Olaylarının Yaşanmaması İçin Farkındalık Oluşturan Çalışmalara İmza Atıyor

Soba Kullanılan Evler Geziliyor

Uşak polisi “karbonmonoksit  gazı zehirlenmesi” olaylarının yaşanmaması için soba kullanılan evleri gezerek bilgilendirme yapıyor.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube ekipleri, kış mevsiminde yaşanan ve halk arasında “soba zehirlenmesi” olarak adlandırılan “karbonmonoksit gazı zehirlenmesi” olaylarının yaşanmaması adına farkındalık oluşturan çalışmalara imza atıyor.

Bu kapsamda Uşak Mehmet Akif Ersoy ile Elmalıdere Mahalle Muhtarlıklarında ve fabrikalarda çalışan yaklaşık 200 tekstil işçisine, itfaiye çalışanlarının da katılımıyla bilgilendirme yapılarak broşür dağıtımı gerçekleştirdi. Ayrıca il merkezinde vatandaşların yoğun olarak yaşadığı yerlerde broşür dağıtımı yapılarak Uşak’ta her kesimin bu konuda bilgilenmesi ve bilinçlenmesi amaçlanıyor.

Emniyet yetkilileri, alınacak basit tedbirlerle önlenebilecek soba, kombi ve şofben kullanımından kaynaklı karbonmonoksit  zehirlenmelerini önlemek için vatandaşların da afiş ve broşürleri yakınlarıyla paylaşarak her kesimin bilgilendirilmesi konusunda destek istediler.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER