Uşağın Güvenliği İçin Emniyet Ek Önlem Aldı

Ramazan Bayramını huzur ve güven içinde geçirmesi amacıyla bazı ek önlemler alındı

Uşağın Güvenliği İçin Emniyet Ek Önlem Aldı

Uşak Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, vatandaşların Ramazan Bayramı'nı huzur ve güven içinde geçirmesi amacıyla bazı ek önlemler aldıklarını söyledi.

Ergüder, yaptığı açıklamada Ramazan Bayramı nedeniyle alınan tedbirlerle ilgili bilgi verdi.

Özellikle halkın kalabalık olduğu noktalarda güvenlik tedbirlerinin artırıldığını kaydeden  Ergüder,  alışveriş merkezleri, pazar yerleri ile mezarlık ve camilerde asayiş ekiplerinin sürekli olarak görev yapacağını ifade etti

Bayram süresince olası hırsızlık, yankesicilik, dolandırıcılık, kapkaççılık, sahtecilik ve gasp olaylarına karşı ekiplerin kesintisiz görevde olacağını ifade eden Ergüder, "Bayram namazı süresince camiler ile mezarlık çevrelerinde resmi ve sivil ekipler görevlendirdik. Vatandaşlarımızın bayram ziyareti veya tatil amacıyla ikametlerinden ayrılacak olmaları ve iş yerlerinin kapalı olması öngörüldüğünden ikametten ve iş yerinden hırsızlık olaylarına karşı tüm ekiplerimiz duyarlı hale getirildi. Bayram süresince vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması, rahat ve kazasız yolculuk yapabilmeleri için, emniyet kemeri, hız ve alkol denetimleri, yolcu taşımacılığı denetimleri yanında havadan drone destekli kontroller planlandı." dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 00:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER