Devlet Okullarında Yeni Bir Dönem Başlıyor

Uşak Şefkat İlkokulu ve Ortaokulunda Eğitimde 2023 Vizyonu Projesi Kapsamında Ezber Bozan Uygulama Başladı

Devlet Okullarında Yeni Bir Dönem Başlıyor

Okulda derslere zil çalmadan giren öğrenciler, sınavlarını ya öğretmen olmadan oluyorlar ya da sınavlarını evlerinde oluyorlar.

Zilsiz okul projesinde amacın çocuklara sorumluluk duygusunu kazandırmak ve zaman kontrolü bilincini oluşturmak olduğunu söyleyen Şefkat Ortaokulu Rehber Öğretmeni Elif Ceylan, projenin gürültü kirliliğinin önlenmesi bakımından da faydalı bir uygulama olduğunu söyledi. Gözetmensiz sınav ve evde sınav uygulamaları hakkında da bilgiler veren Ceylan, “Öğrencilerimiz sınıflarında öğretmen kontrolü olmadan sınava tabi tutuluyorlar. Buradaki amacımız çocukların oto kontrolünü sağlamak, sorumluluklarını yerine getirmelerini sağlamak bunu da yapıyorlar. Evde sınav uygulamasındaki amacımız da öğrencilerimize dürüstlük bilincini kazandırmak, oto kontrollerini sağlamak, bunu da yaptıklarını gözlemliyoruz. Çocuklarımızdan güzel geri dönüşler geliyor. Gerçekten yapamadığı soruyu boş bırakıp, “öğretmenim ben bu soruyu yapamadım’ diyen çocuklar var. Bu çocuk bunu istese internetten ya da aileden yardım alarak yapabilir ama yapmıyor, boş bırakıyor. Biz de dürüstlük ilkesine uyduğu için ona kanaat notu veriyoruz ” dedi.

İlk etapta 4. ve 5. sınıflarda uygulamaya geçirilen projede Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin konuyla ilgili olarak yaptığı değerlendirme “ Bakanlığımızın açıklamış olduğu 2023 Eğitim Vizyonu’nu ilimizde en etkili şekilde gerçekleştirmek için Sayın Valimizin liderliği ve desteği, eğitim camiamızın tüm paydaşlarının katılımı ve gayretiyle çalışmalarımıza devam etmekteyiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2019, 22:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER