Eşmede 3 Ayda 30 Kitap Okuyan Öğrenciye Çanakkale Gezisi Hediye

Eşme İlçesi Güllü Ortaokulu öğrencileri yaklaşık 3 ay içerisinde 30 kitap okuyarak Çanakkale gezisi hak etti

Eşmede 3 Ayda 30 Kitap Okuyan Öğrenciye Çanakkale Gezisi Hediye

Uşak’ bağlı Eşme İlçesi Güllü Ortaokulu öğrencileri kitap okumaya teşvik etmek, okuma alışkanlığını geliştirmek için Kitap Okuyorum Geziyorum projesi uygulamaya başladı.

Proje için her sınıf seviyesine uygun kitaplıklar oluşturarak, öğrenciler aldıkları kitabı okuyup öğretmenlerine anlatarak teslim ettiler. Yaklaşık 3 ay içerisinde 30 kitap okuyan 58 öğrenci, kahramanlık destanının yazıldığı topraklarda Çanakkale’yi gezme fırsatı buldular. Gezi ücretlerinin yardımsever vatandaşalar aracılığıyla karşılanan gezide öğrenciler hiçbir ücret ödemeden gezme imkanı buldular.

Projeyle ilgili Güllü Ortaokulu Müdürü Hayri Ünal yaptığı açıklamaya göre; Projemiz ile öğrencilerimizi kitap okumaya teşvik ettik. Öğrencilerimizin yüzde 90’ın projeye katılım sağlayarak 3 ay içerisinde 30 kitap okudular. Öğrencilerimizin kitap okumaya yoğun bir ilgi gösterdiğini gördük. Bu da bizi çok mutlu etti. Hayırseverlerimizin desteği ile onları Çanakkale’ye götürdük. Çanakkale gezisi öğrencilerimizi çok sevindirdi. Birçok öğrencimiz artık kitap okumaya devam ediyor. Biz de öğrencilerimizi kitap okumaya teşvik etmek için öğrencilerimizi ödüllendirmeye devam edeceğiz. Kitap okumak, öğrencilerimizin okuma, okuduğunu anlama, düşünme ve yorumlama becerisinin gelişmesine katkı sağlayarak, sınavlarda da başarısını artıracaktır. Kitap okuyan nesiller yetiştirmek istiyoruz. Projemizle öğrencilerimize bu imkanı sunan öğretmenlerimize ve hayırseverlerimize teşekkürlerimizi sunarız.” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER