Uşak Üniversitesi Rektörü Bingöldeki Toplantıya Katıldı

Rektör Savaş Pilot Üniversiteler Değerlendirme Toplantısına Katıldı

Uşak Üniversitesi Rektörü Bingöldeki Toplantıya Katıldı

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Bingöl Üniversitesinde gerçekleştirilen “Pilot Üniversiteler Değerlendirme Toplantısı”na katıldı.

Toplantıda, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında pilot uygulama seçilen 5 üniversitenin, planlanan projelerinin hayata geçirilmesi sırasında yaşanan sorunlar, çözüm önerileri, iç ve dış paydaş ilişkileri, bölge odağının belirlenmesi ile paydaş ilişkilerinin kurulmasında görülen sıkıntılar, üniversitelerin geldiği aşama ve süreçler ele alındı. Program, rektörlerin kendi üniversitelerindeki projelerle ilgili değerlendirmelerini yapması ve sonraki süreç ile ilgili görüşlerini paylaşmaları ile son buldu.

Toplantıda, Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Bingöl Üniversitesi ile birlikte Pilot Üniversite seçilen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya yer aldılar.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER