Geleneksel Ticaretten e-Ticarete Geçiş

Battaniye.com.tr ’nin E-Ticaret Direktörü Yasemin Özmercan Geleneksel Ticaret Yapan Aile Şirketlerinin 3 Kuşak Temsilcilerinin e-Ticarete Yöneldiğini Belirterek e-Ticaret Hakkında Bilgi Verdi

Geleneksel Ticaretten e-Ticarete Geçiş

Yükselişe geçen  e-ticaret sektörünün iddialı firmalarından Battaniye.com.tr ’nin E-Ticaret Direktörü Yasemin Özmercan, geleneksel ticaret yapan aile şirketlerinin 3. kuşak temsilcilerinin e-ticarete yöneldiğini belirterek, e-ticaret hakkında bilgi verdi.

Uşak'ta işleyişlerine devam eden  ve ülke genelinde tekstil sektörünün önde gelen bir firmanın 3. kuşak temsilcisi olan iş kadını Yasemin Özmercan ile çalışma arkadaşları Battaniye.com.tr isimli e-ticaret sitesinin hikâyesini, e-ticaret sektörünün ekonomik yapısını ve e-ticarette nasıl başarılı olunabileceğinin kurallarını anlattılar.

Özmercan 40 senedir ev tekstili üreten bir firma olduklarını belirtirken, artık yenilenen alışveriş ihtiyaçları kapsamında ürünlerinin daha kolay bulunabilir hale gelmesi için e-ticaret sektörüne adım attıklarını söyleyerek  “Bir buçuk yıl önce bir web sitesi ile yola çıktık ve e-ticaret yapıyoruz. Hedeflerimizden bir tanesi ürün çeşitliliğini her geçen gün artırıp, müşteri portföyümüzü genişletip yurt dışına da hizmet verebilmek. Yüz yüze gelemediğimiz müşterilerimize dokunabilmek için gelen siparişlerin paketlerine anlamlı hediyeler ekliyoruz; kitap, kitap ayracı gibi. E-ticarette başarıya ulaşmak için ilk önce azimli ve tutkulu olmamız gerek. İyi bir network e sahip olmalıyız. Ekip ve uyum içerisinde organize olmak. Hızlı gelişen bir sektör olduğu için yenilikleri iyi takip etmek e-ticaretin önemli adımları. Bunun yanında sosyal medya en önemli unsurlardan. İstenilen kitleye ulaşmak için her türlü imkân mevcut. Sosyal medyayı ne kadar anlamlı kullanırsak geri dönüşün o kadar arttığını gözlemliyoruz. E-ticaretin çok zor kuralları yok. Bir ürününüz varsa e-ticaretin kural ve kavramlarını öğrenerek hemen başlayın. Özellikle üretim yapan aile şirketlerinin 3. kuşağı olarak şu mesajı vermek istiyorum; mevcut geleneksel ticarete ve sisteme dijital bir yön vermeliler.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2018, 20:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER