Güçlü Bir Ekonomi İçin Kadınların İş Gücü Şart

Ak Kadınlar Milli Üretir Yerli Tüketir ve Ekonomiye Destek Verir Kampanyası Kapsamında Yerli Üretim Etkinliği Düzenlendi

Güçlü Bir Ekonomi İçin Kadınların İş Gücü Şart

AK Parti Uşak Kadın Kolları üyeleri  "AK Kadınlar Milli Üretir Yerli Tüketir  ve Ekonomiye Destek Verir"  kampanyası kapsamında kentte üretim yapan kadınlar için yerli üretim etkinliği düzenlendi.Uşak Belediyesi Fuar Alanı'nda düzenlenen kermeste kadınlar kendi el emekleriyle yaptıkları ürünlerin satışını yaptılar.AK Parti Kadın Kolları Başkanı İlknur Ertuğrul, kermesin açılışında yaptığı konuşmada, dünya nüfusunun yarısını oluşturan kadınların ekonomide söz sahibi olması gerektiğini söyledi.

Kadın iş gücünün yok sayılmasının ekonomik kayıp olarak geri dönüş olacağını dile getiren Ertuğrul:"Kadınların iş gücüne dolayısıyla ekonomiye kazandırılması tüm ülke için bir kazanç, kalkınmanın hızlandırılması ve büyümenin dengeli bir yapıya kavuşmasında da önemli bir etken olacaktır. Nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlar, 1950'li yıllardan itibaren çalışma hayatında yer alıyorlar. Tüm dünyada olduğu gibi kadınların çalışma hayatına katılması ülkemizde de sanayileşmeyle birlikte artmıştır. İstihdam edilen kadınların %39,2'si tarımda, % 45'i hizmetler sektöründe, % 14,8'i de sanayi sektöründe çalışmaktadır. İmalat sanayinin bazı sektörlerinde kadınlar daha fazla çalışırken bazı sektörlerde neredeyse hiç yoklar. Giyim ve tekstil sektörlerinde çalışan her iki kişiden biri kadınken ilaç, kimya, elektronik, beyaz eşya ve otomotiv gibi sektörlerde kadınların varlığı oldukça azdır. Ekonomimizin güçlenmesi için kadınların iş gücüne katılması çok önemlidir " diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER