Başkan Nurullah Cahan 12 Yıllık Sorunu Çözdü

Yapımına Kısa Süre Önce Başlanan İbrahim Tahtakılıç ve Alparslan Caddelerini Birleştiren Kavşak Çalışması Tamamlandı ve Yolun Açılışı Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Tarafından Gerçekleştirildi.

Başkan Nurullah Cahan 12 Yıllık Sorunu Çözdü

Yapımına kısa süre önce başlanan İbrahim Tahtakılıç ve Alparslan Caddelerini birleştiren kavşak çalışması tamamlandı ve yolun açılışı Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan tarafından gerçekleştirildi.

12 yıldır yasal prosedürlerin aşılamamasından dolayı kapalı olan yol, Uşak Belediyesi’nin hızlı ve kararlı çalışmasıyla döner kavşağa kavuştu. Gerçekleştirilen bu yeni yol çalışmasıyla şehri ikiye bölen demiryolundaki bariyerlerin kaldırılmasıyla bölgedeki ulaşım rahatlatılarak, aynı zamanda İzmir yönünden gelen vatandaşların Denizli yoluna güvenle devam edebilmeleri sağlandı.Açılışı  vatandaşlarla birlikte gerçekleştiren Başkan Nurullah Cahan, vatandaşların görüşlerini de dinledi. Vatandaşlar 12 yıldır kapalı olan yolun bugüne kadar ulaşımda sıkıntı yarattığını  belirtirken Başkan Nurullah Cahan’ın görevde olduğu süre zarfında  verdiği tüm sözleri tutmanın dışında Uşak’ı marka şehir yapıp modern bir şehir  imajı getirdiği için Uşak Belediyesi’ne ve Başkan Nurullah Cahan’a teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.

2006 yılından beri kapalı olduğunu ve bugüne kadar kavşakla ilgili bir gelişme olmadığını belirten Başkan Cahan, burada kısa bir süre önce gerekli izinleri alarak başlattıkları çalışmada sona gelmenin ve 12 yıllık hasreti bitirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi. Mahallenin sıkıntılarından da bahseden Başkan Cahan “Burası Uşak’ın atardamarlarından bir tanesi,halkımız bu yolda ciddi problemler yaşıyorlardı. Özellikle karşıdan karşıya geçişte sıkıntıların yanı sıra ulaşım süresi de uzuyordu. Uşak için bu bölgede ve şehirde yaşayan tüm halkımızın yakından bildiği köklü bir sorundu ve biz bugünlere bu köklü sorunları çöze çöze geldik. Çok şükür arkadaşlarımızın gayretleriyle kısa bir sürede estetik bir şekilde çözdük. Şimdi vatandaşlarımız için gayet kullanışlı, trafik ve can güvenliğine uygun bir sistemle çevre düzenini de koruyan bir uygulamayla trafiği açmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Birimlere telsizle anons geçerek kavşağın hizmete açılması talimatını veren Başkan Cahan, kendisinin kullandığı makam aracıyla ilk geçişi yaparak açılışı gerçekleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 22:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER