Modern Mimarisiyle Uşakta İlk

Uşak Üniversitesi  Camisi Modern Mimarisiyle Uşakta İlk Olma Özelliği Taşırken Konum Olarak Diğerlerinden Farklı

Modern Mimarisiyle Uşakta İlk

Uşak Üniversitesi  Camisi modern mimarîsiyle Uşak’ta ilk olma özelliği taşırken konum olarak da diğerlerinden farklı olmasıyla dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili olarak konuşan Uşak İl Müftü Yardımcısı ve Üniversite Camisi Yönetim Kurulu Üyesi İshak Göksel, en başta din görevlileri olmak üzere bütün Uşaklıların camiyi önümüzdeki Ramazan ayına yetiştirmek istediğini ve bu konudaki kararlılıklarını dile getirdi.

Geçtiğimiz aylarda yönetiminin değiştiğini ve yeni yönetim kurulu üyeleri olarak zaman zaman bir araya gelerek çalışmaları yakından takip ettiklerini söyleyen Göksel; “ Üniversite camimizin biran önce açılabilmesi için en azından 2019 yılı ramazan ayında üst katının ibadete açılması için gayret ediyoruz. Bununla ilgili yönetim olarak Diyanet İşleri Başkanlığına gidip görüşmeler yaptık, yardım talebinde bulunduk, bunun haricinde ilimizden yardım topladık. Yine geçen hafta Sayın Rektörümüzün başkalığında yönetim kurulu ve iş adamlarımızla birlikte camimiz ile ilgili bir toplantı yapıldı. Orada Sayın Rektörümüzün caminin biran önce bitirilmesi konusunda iş adamlarımızdan talebi oldu. İş adamlarımız da bu konuda desteklerinin olacağın söylediler. İnşallah biz 2019 yılı Ramazan ayında camimizin ibadete açılacağını umuyoruz. Çalışmalar ara verilmeden devam ediyor. Camimizin %90’lık bölümü bitmiş durumda. Biz Uşaklı hayırsever kardeşlerimizden camimizin bir an önce bitirilmesi için yardım talep ediyoruz.İnşallah halkımızın duyarlılığıyla camimizin en kısa sürede bitirileceğini ümit ediyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER