30 Ağustosta Sabah Namazı Dumlupınar Şehitliğinde Kılınacak

Sosyal Medya Üzerinden Başlatılan Kampanyaya Türkiyenin 4 Tarafından İlgi Var

30 Ağustosta Sabah Namazı Dumlupınar Şehitliğinde Kılınacak

Kütahya'nın Dumlupınar ilçesinde 30 Ağustos Sabahı, 'Atatürk ve Dumlupınar Zafer Yürüyüşü’ adıyla ilk kez düzenlenecek etkinliğe Türkiye'nin dört bir tarafından yoğun ilgi olduğu bildirildi.   
Sosyal medya üzerinden başlatılan '30 Ağustos'ta  Sabah namazında Dumlupınar'da buluşuyoruz' kampanyası çığ gibi büyüyor. Türkiye'nin bir çok ilinden vatandaşlar, bu etkinliğe katılmak istediklerini ve Sabah namazı sonrası düzenlenecek olan 14 kilometrelik  tarihi yürüyüşte o günleri yad etmek istediklerini belirttiler. Yürüyüş sonrası Dumlupınar Belediyesi tarafından dağıtılacak olan ve  kurtuluş savaşında vatan için canını veren  şehitlerimizin o gün yedikleri yemek olan mercimek çorbası, üzüm hoşafı ve ekmek ikramına katılmak istediklerini belirttiler. 
Belediye Başkanı Niyazi Tezcan, yaptığı açıklamada, ''Kütahya Kent Konseyi üyelerimizle görüştük. Ülkemizin bir çok yerinden bizleri aradılar. Belediye olarak geceden gelip kamp kurmak isteyenlere alan tahsis edeceğiz. İnşallah 30 Ağustos Zafer Bayramı bu yıl ilçemizde düzenlenecek etkinliklerle çok daha güzel olacak'' dedi.  

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER