Uşak Kent Park Projesi Yeşeriyor

Uşakta yapımı halen süren Kent Park Projesi kapsamında Uşak Belediyesi tarafından ağaç dikim töreni düzenlendi

Uşak Kent Park Projesi Yeşeriyor

Belediye Başkanı Cahan, törende yaptığı konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın destekleriyle hayata geçirilen Kent Park Projesi'nde önemli mesafe alındığını belirtmek isterim.

Kamulaştırma, yıkım ve taşınma işlemlerinin devam ettiği dev projenin kente önemli bir vizyon kazandıracağını belirten Başkan Nurullah Cahan, 110 bin metrekarelik alanda 57 bin bitki dikileceğini söyledi.

Vatandaşlara çağrıda bulunan Başkan Cahan, alanda ağaçların hazır olduğunu belirterek, vatandaşların ücretsiz olarak bu ağaçları dikebileceğini belirtmek isterim.

Bu alanda daha önce ömrünü tamamlayan binalarımız vardı. Bunları kaldırdık, taşıdık. Artık daha modern yerlerde hizmet veriliyor. Burada ortaya çıkan alanın tamamını yeşil alan ve meydan haline getiriyoruz. Bugün ilk ağaçlarımızı diktik Bütün hem şehrilerimizin Uşak kent meydanında, Kent Park'ta dikili bir ağacı olsun istiyoruz. Ağaçlarımız hazır. Kimsenin ağaç getirmesine ve ücret ödemesine gerek yok. 57 bin bitki burada toprakla buluşacak."

Bölgede on yaşına kadar yetişmiş ağaçların toprakla buluşturulduğunu ifade eden Cahan, daha yeşil bir Uşak hedeflediklerini belirtti.

Törene belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri ve AK Parti'li Belediye Meclisi üyeleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 19:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER