Uşakta 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Düzenlendi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri 15 Temmuz Şehitler Meydanında Yapıldı

Uşakta 15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Düzenlendi

Uşak'ta, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Uşak Belediye Binası önünde toplanan vatandaşlar, mehter takımı eşliğinde Türk bayrakları ile İsmet Paşa Caddesi üzerinden yürüyerek 15 Temmuz Şehitler Meydanı'na ulaştı.

Meydanda düzenlenen etkinlikte Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua edildi. FETÖ'nün darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerin isimleri okunduktan sonra mehter gösterisi yapıldı.

Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Töreni'nde yaptığı konuşmayı platforma kurulan dev ekranlardan izledi.

Uşak Valisi Salim Demir, Belediye Başkanı Nurullah Cahan, AK Parti Uşak milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş birlik beraberlik mesajları verdi. Programda, 15 Temmuz konulu tiyatro ve sinevizyon gösterisi yapıldı.

Etkinliğe Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Gümüş, Adalet Komisyonu Başkanı Hakim Ulaş Buran, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında şehit düşen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koruma polisi Mehmet Çetin'in babası Hüseyin Çetin, 15 Temmuz gazileri, siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER