Uşakta servis araçlarına farkındalık eğitimi verildi

Uşakta okul servisi sürücülerine güvenli sürüş ve farkındalık eğitimi ve eksikliklerinin giderilmesi ile ilgili uyarılarda bulunuldu

Uşakta servis araçlarına farkındalık eğitimi verildi

Uşak Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesi Uşak merkezinde faaliyet gösteren okul servislerinin sürücülerine yönelik güvenli sürüş ve farkındalık eğitimi ile servis araçlarda öğrenci emniyet kemerinin tam olup olmadığı, araç içi ve dışı aydınlatma gibi eksik kusurlu araçlar uyarıldı.

Eğitim ve kontrollerin ardından yapılan kapanış etkinliğine katılan Uşak Valisi Salim Demir, okul servislerinin sürücüleri ile sohbet ederek taleplerini dinledi.

Etkinlikte konuşan Vali Demir, pazartesi günü il genelinde 60 bin 937 öğrencinin ders başı yapacağını belirterek, çocukların huzur ve güven içinde eğitim ve öğretimlerine devam etmeleri için herkese görev düştüğünü belirtti.

Çocukların okullara güvenli şekilde taşınmasının önemini belirten vali Demir, "Okul servis araçlarında yaşanması muhtemel olumsuzlukları minimize etmek amacındayız. Korsan taşımacılığa kesinlikle izin vermeyeceğiz. Güvenlik güçlerimiz bununla ilgili tedbirler aldı. Verilen eğitime 148 servis sürücüsü ile 72 rehber personel katıldı. Bu tür eğitimler yıl boyu devam edecek." diye konuştu.

Etkinliğe, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Yalçın Baysal, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları İlhan Hayran ve Yaşar Akyay, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Hayri Dönmez, Uşak Belediyesi Trafik Zabıta Müdürü Kemal Yiğit, okul servis şoförleri ve servis rehber personeli katıldı.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 12:29

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER