Yeni Uşak Ustaların Uğrak Yeri Oldu

Uşak Sabah İl Buluşmaları kapsamında köşe yazarlarını ağırladı

Yeni Uşak Ustaların Uğrak Yeri Oldu

Türkiye’nin önde gelen köşe yazarlarına bizzat yeni Uşak’ın mimarı Belediye Başkanı Nurullah Cahan eşlik etti.

Sabah Gazetesi’nin geleneksel hale getirdiği ‘Sabah İl Buluşmaları’nın 11’incisi Başkan Cahan’ın daveti üzerine Uşak’ta gerçekleşti. 11-12 Eylül tarihlerinde Uşak’ın misafiri olan Türkiye’nin usta kalemleri, kentin saklı bir hazine olduğu değerlendirmesinde bulundu. İki günlük yoğun programda belediye hizmetlerini yerinde inceleyen misafirler, Uşak’ın tarihi yerlerini gezdi, kültürüne dair bilgiler aldı.

Sabah Gazetesi köşe yazarlarına kentteki gelişimin arkasındaki stratejik planlamalardan bahseden Başkan Cahan, yapılan ve yapılması planlanan projeleri anlattı, Uşak’ın kültürünü tanıttı ve çalışmaları yerinde gezdirdi. Belediye Başkanı Nurullah Cahan, belediyenin tüm birimleriyle yeni Uşak’ı inşa ettiklerini paylaşarak tarihi, kültürel ve ekonomik anlamda her geçen gün gelişim sağlandığını vurguladı.

Uşak Belediyesi olarak yaşam kalitesinin en iyi seviyelere çıkartılmasını hedeflediklerini söyleyen Başkan Cahan, “Kente dair ne kadar değer varsa hepsini Uşak’a yakışır bir şekilde tanıttık. Değerli yazarlarımızı proje alanlarımıza götürdük ve çalışmalarımızı yerinde gösterdik. Mahalle konağımızda misafir ettiğimiz sabah ailesiyle tüm Türkiye tarafından bilinmesi gerektiğini düşündüğümüz kültürel yönlerimizi paylaştık. Tecrübeli kalemlerimiz de açık bir şekilde Uşak’ı beğendiklerini dile getirdi. Fahri hemşehrimiz olarak ilan ettiğimiz yazarlarımıza, Uşak ile ilgili izlenimlerini hem ulusal hem de dünya basınıyla paylaşacakları için şimdiden şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.” dedi.

“Bu benim Uşak’a belki 5. belki 6. gelişim. Defalarca geldim. Uşak’ı hiç bu kadar değişmiş, gelişmiş ve sınıf atlamış olarak görmemiştim.” diyen deneyimli köşe yazarı Yavuz Donat, kent merkezinden taşınan tabakhanenin önemine vurgu yaparak çok güzel bir çalışma olduğunu ifade etti. Önceden kentten geçerken kötü kokuların insanı rahatsız ettiğine değinen Donat, “Hele boşaltılan o alanda kentsel dönüşümün gerçekleşmesi çok büyük bir başarı. Gördüğüm şu, Uşak’ta yönetim emin ellerde. Çalışkan bir belediye başkanınız var, Allah ondan razı olsun. Ben Ankara’da buradaki uzunlukta bir bisiklet yolu olduğunu görmedim. Her şey mükemmel. Uşak’ın tanıtımına biraz katkımız olsa ne mutlu.” diye konuştu. Uşak’ın Türkiye’de yaşanılabilecek bir şehir olduğunun altını çizen Donat, “Uşak yolunu bulmuş gidiyor. Bundan sonra Uşak’ı durdurabilmek mümkün değil.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 18:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER