Belediye Başkanı Nurullah Cahanın Katılımıyla Musîki Gecesi

Neva Musiki Derneğinin Düzenlediği  Mazi Kalbimde Yaradır Adlı Konser Atatürk Kültür Merkezinde Gerçekleştirildi

Belediye Başkanı Nurullah Cahanın Katılımıyla Musîki Gecesi

Neva Musiki Derneği’nin düzenlediği  “Mazi Kalbimde Yaradır” adlı konser Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.Sanata ve sanatçıya verdiği önemle her zaman takdir toplayan Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan, Murat Şahintürk’ün şefliğinde gerçekleştirilen konsere katıldı.

Konser, musiki şöleni yaşayan dinleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Uşak halkının büyük ilgi gösterdiği konsere Başkan Cahan’ın yanı sıra Türk Musikisi Federasyonu Başkanı Tahsin Aydoğdu, federasyonun yönetim kurulu üyeleri ve tüm sanatseverler katıldı. İlgiyle takip edilen konserin amacı, gün yüzüne çıkmamış eserlerle dinleyicileri buluşturmak ve genç nesillere musikiyi sevdirmek olarak açıklanırken, çalınan eserlere tango dans sanatçıları ve zeybek oyunu gösterisi eşlik etti. Konser sonunda Türk Musikisi Federasyonu Başkanı ve kanun sanatçısı Tahir Aydoğdu’da kısa bir kanun dinletisi ile sanatseverlerle buluştu.Neva Musiki Derneği Başkanı Uğur Yıldırım, Her yıl daha da büyüyerek ve güzelleşerek çalışmalarını devam ettirdiklerini belirterek, bu çalışmalarında kendilerine maddi manevi desteklerini asla esirgemeyen, her daim sanatın ve sanatçının yanında olan Başkan Cahan’a şükranlarını sundu.

Musiki şöleninin gerçekleştirildiği gecenin önemine ve güzelliğine dikkat çeken Başkan Cahan, konsere katılım sağlayan Uşaklı sanatseverlere, gecede emeği geçen dernek başkanı Uğur Yıldırım’a, Neva Musiki Derneği Şefi Murat Şahintürk’e, saz üstatlarına ve birbirinden değerli solistlere teşekkür etti. Uşak’ta değerli cevherler olduğundan bahseden Başkan Cahan “Uşak Âşıklar Diyârı, birbirinden değerli yetenekli cevherlerimiz var. Burada bulunan her bir solistimiz gerçekten muhteşem bir sunum yaptılar ve bizleri mest ettiler. Uşak’a yakışan bir gece yaşadık. Bu gibi organizasyonlarda buluşma temennisiyle herkesi saygıyla selamlıyorum” diyerek  sözlerini tamamladı.Ardından sanata desteğinden dolayı Başkan Cahan’a dernek başkanı Uğur Yıldırım tarafından plaket takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 22:02

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER