İskender Pala İl Halk Kütüphanesinde Resim Sergisi

Babadan Çocuklara Karma Resim Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

İskender Pala İl Halk Kütüphanesinde Resim Sergisi

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Uşak Resim Kulübü üyeleri tarafından yapılan resimler İskender Pala İl Halk Kütüphanesinde sanatseverlerle buluştu. “Babadan Çocuklara Karma Resim Sergisi” adıyla açılan sergi 10 Aralık’a kadar ziyaretçileri ile buluşacak.Serginin açılışı Uşak Vali Yardımcısı Meral Batı Demirbaş, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Uşak Temsilcisi Öğretim Görevlisi Ahmet Mıdık, il müdürleri ve ressamların katılımıyla gerçekleşti. Burada konuşan Vali Yardımcısı Demirbaş Uşak’ta göreve yeni başladığını hatırlatarak “inşallah bizler bundan sonra başta Sayın Valimiz Funda Kocabıyık olmak üzere sizlere valilik adına elimizden gelen desteği vermeye, yanınızda olmaya çalışacağız. Beraber güzel işler yapmaya bu alanda Uşak’ı bir adım ileriye taşımaya çalışacağız. İnşallah bu resim sergisi gençlere güzel örnek olur. Emeği geçen tüm hocalarımıza, öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun inşallah” diyerek konuşmasını tamamladı.

Etkinliğin açılışı konuşmasını yapan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Uşak Temsilcisi Öğretim Görevlisi Ahmet Mıdık konuşmasında şunları söyledi: "Bir kentin kültür sanat yapısının oluşumunda resim sanatının da büyük rolü vardır. Çağa ve medeniyete ayak uydurmanın, kendini geliştirmenin yolu ve yöntemi kültür sanattan geçer. Bir toplumda kültür ve sanat insanları geliştirmeye teşvik ettiği gibi toplumsal olayları yorumlamada farklı bir bakış açısı sağlamakta değişime ve gelişime açık bir toplum oluşturduğunun farkında olmak gerektiğini düşünüyorum. Binlerce yıl süren gelişmeler sonucunda insan aklının, emeğinin, duygularının bilim ve teknolojinin desteğiyle ortaya çıkan birikimidir. Uygarlık insanoğlunun yaşamını hem kolaylaştırır hem geliştirir. Bu konularda özellikle kültür ve sanat alanlarında belediyelerimiz ve üniversitelerimiz başta olmak üzere bu alandaki yetkileri ve mali olanakları sınırlı da olsa Milli Eğitim Müdürlüğümüz, okullarımız kültür sanat hizmetlerinin yerine getirilmesinde yegâne mekanizmalar olduğunu düşünenlerdenim. Bir kentteki kültür ve sanat faaliyetlerine halkın katılımının sağlanması önem arz etmektedir. Yerel yönetimler ve üniversiteler bu konuda birinci derecede etkili olacak kuruluşlardır. Sanat ve kültürde bir yere varamamış hiçbir kent hiçbir ülke sanayide, ekonomide ve teknolojide gelişemez. Onun içindir ki büyük şair Yahya Kemal ‘Bir resmimiz ve bir neslimiz olsaydı, başka bir millet olurduk’ demiştir. Sanatı sanat için değil, sanatı toplum için yapanların tarihte her zaman kazandıkları görülür.”

Sergide Baba Ziya Gülençoğlu, Fatih Çağlar Güvenç  ve kızı Pınar Gonca Güvenç’in yaptığı eserler sanatseverlerle buluşuyor.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER