Millet Kıraathanesi Uşak Halkının Hizmetinde

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Tüm Vatandaşlarımızın Okumaya Olan İlgilerini Artırmak İçin İşaret ettiği Proje 24 saat açık Millet Kıraathanesi

Millet Kıraathanesi Uşak Halkının Hizmetinde

Uşak’ın ilk kadın valisi Funda Kocabıyık, Uşak İskender Pala İl Halk Kütüphanesi ile aynı binada hizmet veren Millet Kıraathanesi'ni ziyaret ett.Kütüphanede Vali Kocabıyık’ı  İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Şerif Söyler ile İskender Pala İl Halk Kütüphanesi Müdürü Hülya Yaman karşıladılar.

Eski hizmet binasının yerine yeniden inşa edilen ve yapımı geçtiğimiz aylarda tamamlanan kütüphanenin şehrin en merkezi yerinde bulunmasının, halkın kitaba ve bilgiye ulaşmasında önemli kolaylıklar sağladığını ifade eden Vali Funda Kocabıyık “Kütüphaneler toplumların bir bakıma hafızası, geçmişten geleceğe en kıymetli hazinelerinin bulunduğu kültür kurumlarıdır. Burada uzun zamandır hizmet veren binanın yıkılarak yeni bir bina yapıldığını ve bu yıl içinde hizmet vermeye başlandığını öğrendim. Binamız fiziki ortamı ve her kesime hitap eden kitaplarıyla tüm vatandaşlarımızın ihtiyacını karşılayacak özelliklere sahip. Toplumların gelişme ve kalkınması, ileri medeniyetler arasında yer alması eğitim, öğretim ve bilgiyle mümkündür. Kütüphanemize yaptığım bu ziyaret sırasında her bölüm ve her kattaki yoğunluktan memnun oldum. Başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm Uşaklıların bu imkânlardan faydalanmalarını, kitap okumaya zaman ayırmalarını arzu ediyorum. İçinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm vatandaşlarımızın okumaya olan ilgilerini artırmak üzere işaret ettiği bir proje olan, 24 saat açık Millet Kıraathanesinin de bulunduğu yeni binamızın,İskender Pala İl Halk Kütüphanesi’nin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ziyaret ve incelemeleri sırasında Kent Kitaplığı bölümünde yetkililerden bilgi alan Vali Funda Kocabıyık, İskender Pala İl Halk Kütüphanesini ziyareti esnasında Ressam Ziya Güvenç ile kızı Pınar Gonca Güvenç ve oğlu Fatih Çağlar Güvenç'in eserlerinin sergilendiği resim sergisini de ziyaret ederek sergi  için konulan anı defterini de imzaladı.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2018, 00:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER