Uşak Belediyesi ve Öğretmeni Genç Kızın Hayalini Gerçekleştirdi

Uşakta Yaşayan 19 Yaşındaki Zihinsel Engelli Büşra Bayraktar İsimli Genç Kızın En Büyük Hayali Gerçek Oldu

Uşak Belediyesi ve Öğretmeni Genç Kızın Hayalini Gerçekleştirdi

Uşak’ta yaşayan 19 yaşındaki zihinsel engelli Büşra Bayraktar isimli genç kızın en büyük hayali gerçek oldu. Uşak Belediyesi  ile  Nuri Dağ Kur’an Kursu öğretmeninin öncülüğünde gelinlik giyip, düğün yapan Büşra’nın hayali gerçekleşleşti. Düğündeki  tek fark  ise damadın olmamasıydı.

Yıllardır gelinlik giymek isteyen Büşra’nın düğünü Uşak Belediyesinin mahalle konaklarından biri olan Karaağaç Mahalle Konağında gerçekleşti. Uşaklılar Bayraktar ailesini bu mutlu gününde yalnız bırakmadı merkeze bağlı köylerden bile katılım sağlandı. Büşra Bayraktar’ın annesi Leyla Bayraktar kızının en büyük hayalinin gelinlik giymek olduğunu ancak durumuna çok üzüldükleri için böyle bir şey yapmayı düşünmediklerini söyledi. Nuri Dağ Kur’an Kursu Öğretmeni Gülay Yıldız’ın bu düğünü organize ettiğini belirten Bayraktar, “Gülay hocama çok minnettarız,  Allah ondan bin kere razı olsun. Bugün için bize mahalle konağını tahsis eden belediye başkanımıza da çok teşekkür ederiz” dedi. Baba Gürcan Bayraktar da kelimelerle ifade edilemeyecek bir mutluluk yaşadığını vurgularken, buna vesile olan herkese minnettar olduğunu ifade etti.Nuri Dağ Kur’an Kursunda öğretmenlik yapan ve Büşra’nın hayalinin gerçekleşmesinde büyük rol oynayan Gülay Yıldız da şunları söyledi:

"Büşra’nın annesi benim öğrencim, 2 yıldır Kur’an kursuna geliyor. Tabi annesiyle beraber Büşra da geliyor. Bu zaman zarfında Büşra’yı çok iyi tanıdım ve hayallerini çok iyi biliyorum. Büşra’nın gelin olmak istediğini ve gelinlik giymek istediğini biliyorum ve ona nasıl gelinlik giydiririm diye düşünüyordum. Bir düğün aşamasında giydireyim diye düşündüm ama o an için gelinlik bulamamıştık. Sonra Allah razı olsun sponsor olan kişilerden, gelinliği ile beraber bu organizeyi yaptık ve Büşra’nın hayalini gerçekleştirdik. Bunu yaptığımız için çok mutluyuz ve bunu dillendirdiğimiz yani yapalım diye düşündüğümüz zaman öğrencilerimizle beraber Uşak Belediyesine gittik. Allah razı olsun bize yardımcı oldular ve konağı bize tahsis ettiler. Belediye Başkanımızdan Allah bin kere razı olsun. Halk ile iç içe olan bir insan ve gerçekten o yönünü takdir ediyoruz. Mahalle konakları halkımız için çok iyi oldu ve doğum günü, mevlit, nişan, derken halkın ihtiyacı için tahsis edilen konağı bugün için ayarlayabildik. Çok teşekkür ediyorum kendilerine." diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER