Uşakta Askıda Giysi Projesi Başladı

İhtiyaç Sahibi Öğrencilerin Faydalanabilmeleri İçin Tasarlanan Proje Uşak Üniversitesinde Hayat Buldu

Uşakta Askıda Giysi Projesi Başladı

Uşak Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından ve Türk Kızılayı Uşak Şubesinin katkılarıyla hazırlanan “Askıda Giysi” adlı projenin,  ihtiyaç sahibi öğrencilerin ücret ödemeden kıyafet alabilmeleri için açılışı gerçekleştirildi.

Açılışa katılan Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, bu tür sosyal hizmet projelerinin önemine dikkat çekerek, ihtiyaç sahibi öğrencilerin giyim ihtiyacının dayanışma yoluyla karşılanması amacıyla Askıda Giysi Projesi’nin hayata geçirildiğini belirtti. Projede emeği geçen herkese teşekkürlerini sunan Prof. Dr. Savaş, katkılarından dolayı Türk Kızılayı Uşak Şubesi Başkanı Kemal Akıncı’ya teşekkür plaketi vererek, “Uşak Üniversitesi Bir Eylül Kampüsü öğrenci çarşısında Kızılay Kan Bağış Merkezimiz bulunmaktadır, kan verebilen herkes kan bağışı yapmalıdır” şeklinde konuştu.

Türk Kızılayı Uşak Şubesi Başkanı Kemal Akıncı ise böyle bir projeye katkı vermekten dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, başta Rektör Savaş olmak üzere tüm Uşak Üniversitesi personeline ve öğrencilerine çalışmalarında hayat boyu başarılar diledi. Mevsim şartları ile birlikte giyim eşyası ihtiyacı artan öğrenciler için üniversitenin MA2  Akademik Blok zemin katında yer alan askılı alana, personel ve öğrenciler, gönüllülükle paylaşmak istedikleri giysileri bırakabilecek. İhtiyacı olan öğrenciler bu alana gelerek bırakılan eşyaları alabilecek. Kıyafet, ayakkabı ve çanta proje kapsamında bağışlanabilecek eşyalar olarak belirlendi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER