Kopan Saç Derisi 53 Saat Sonra Nakledildi

Uşakta Tarlada Çalışırken Saçlarının Pancar Toplama Makinesine Sıkışması Sonucu Saç Derisi Kopan Kadın, 53 Saat Sonra Yapılan Ameliyatla Saçlarına Yeniden Kavuştu.

Kopan Saç Derisi 53 Saat Sonra Nakledildi

Uşak'ta, tarlada çalışırken saçlarının pancar toplama makinesine sıkışması sonucu saç derisinin bir parçası kopan kadın, 53 saat sonra yapılan ameliyatla yeniden saçlarına kavuştu.Antalya'da 5 ay önce iş adamı Tuğrul Sertçelik ile evlenen 22 yaşındaki Binnaz Sertçelik, tatil için Uşak'taki ailesinin yanına gitti.Pancar tarlasında çalışırken saçını makineye kaptıran Sertçelik, yoğun kanamaya rağmen 1,5 kilometre uzaklıktaki evine traktörle dönmeyi başardı.Uşak merkezdeki bir özel hastanede tedaviye alınan kadının, saç derisinin bir kısmının koptuğu, kaburgalarının ve omzunun kırıldığı, akciğer kanamasının olduğu tespit edildi.

Hastanedeki müdahalelerin ardından helikopterle Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilen Sertçelik'e, kopan saç derisi nakledildi. Sertçelik, başarılı bir operasyonla yeniden saçlarına kavuştu.Gazetecilere açıklama yapan Tuğrul Sertçelik, eşinin tatil için gittiği Uşak'ta saçlarını pancar makinesine kaptırarak talihsiz bir kaza geçirdiğini anlattı.Baldızı ile eşinin tarlada çalışırken olayın gerçekleştiğini anlatan  Sertçelik, "100 dönümlük alan. Baldızım fark etmemiş. Eşim saçını makineye kaptırmış, kopan deri parçası orada kalmış. O haldeyken traktörle köye gelmiş." diye konuştu.

Eşine hastanede akciğer kanamasından dolayı tüp takıldığını belirten Sertçelik, daha sonra helikopterle Antalya'ya sevk edildiğini anlattı:"Buradaki doktorumuz fotoğraf istedi, Uşak'tan kopan parçanın fotoğrafını attılar. Hemen getirsinler dedi. Kopan saç derisi bir gün pancar motorunun içinde kalmış, sonra makineden çıkarmışlar, bozuk dolaba koymuşlar. Doktor getirin deyince, yakınlarımız araçla 3 saatte kopan parçayı yetiştirdi. 53 saat sonra ameliyat edildi. Operasyon 7 saat sürdü. Saçları yüzde 90 tuttu, hatta saçları uzamaya başladı” diyerek eşinin hızlı bir iyileşme sürecine girdiğini ifade etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER