Uşaklı Doktor Murat Yülüklü Ender Görülen Hastalığa Şifa Oldu

Uşaklı Doktor Afyonkarahisar Devlet Hastanesinde başarılı operasyon sonucu erkeklerde 100 veya150 binde 1 olan meme kanserine yakalanan hastayı başarılı bir ameliyat sonrası sağlığına kavuşturdu

Uşaklı Doktor Murat Yülüklü Ender Görülen Hastalığa Şifa Oldu

58 yaşındaki İlyas Karadağ isimli vatandaş, Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Polikliniğinde dalında uzman olan Doktor Murat Yülüklü’ye muayene olmak için başvurdu.

Muayene edilen Karadağ'ın sol göğsündeki şişlik nedeniyle ur bulunduğu ve meme kanseri olduğu tanısı konuldu.

Yapılan Tetkiklerin ardından ameliyata alınan Karadağ'ın göğsündeki ur, operatör doktor Murat Yülüklü ve Ahmet Murat Koyuncu ile 8 kişilik ekip tarafından yaklaşık 2 saat süren ameliyatla alındı.

Ameliyat sonrası Genel cerrahi uzmanı operatör Dr. Murat Yülüklü, gazetecilere yaptığı açıklamada, İlyas Karadağ isimli hastamızın sol memede ağrı ve şişlik şikayetiyle başvurdu.

Yapılan tetkiklerde hastanın sol memesinde sıvı birikimi ve kitle tespit ettiklerini, bunun üzerine operasyon kararı aldık. 2 saatlik Ameliyat sonrası sol memedeki kitleyi çıkarttık. Gayet başarılı bir şekilde hastamızın ameliyatını gerçekleştirdik. Ameliyat sonrası gereken tetkik ve tedavileri tamamladıktan sonra hastamızı taburcu edeceğiz." dedi.

Memede ağrı, kitle, şişlik şikayetlerinde doktora başvurulmasını belirten Yülüklü, Toplumumuzda bu hastalığın çoğunlukla bayanlarda olduğu biliniyor. Memede kitle, tümör kanseri daha çok kadınlarda görülen bir hastalık. Meme dokusu olan her birey ister bayan olsun, ister erkek olsun bu hastalığa yakalanabilir. Erkeklerde yaklaşık 100-150 binde bir nadir görülen bir hastalık. Meme Kanserinde önem arz eden konu, ivedilikle hareket etmemiz, ameliyat öncesi ve sonrasında daha hızlı organize olmamız gereken bir durum. Çünkü her geçen saniye hastalığın daha ileri organlara yayılmasını önlememiz gerek. Bayan olsun, erkek olsun memede ağrı, kitle, şişlik şikayetlerinde doktora başvurması sağlığımız açısından önemli bir durum.”dedi.

Meme kanseri olduğunu hastanedeki tetkiklerinin ardından öğrenen ve geçirdiği ameliyat sonrası sağlığına kavuşan İlyas Karadağ ise sol göğsünde küçük bir çıbanın patladığını, ondan sonra şişlik oluştuğunu vurgulayarak "Eşim doktora gidelim diyordu ama ben korkuyordum. Başarılı bir ameliyat yapıldı. Doktorum Murat Yülüklü ve ekibine teşekkür ediyorum. Beni ve ailemi yeniden hayata tutunmamı sağladılar.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 12:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER