Toplu İş Sözleşmesi İşçiler Tarafından  Mutlulukla Karşılandı

Türkiye de İlk Defa Hem Kadroluların Hem Taşeronların İçinde Bulunduğu Toplu İş Sözleşmesi İlk Olarak Uşak Belediyesi İle İmzalandı

Toplu İş Sözleşmesi İşçiler Tarafından  Mutlulukla Karşılandı

Utaş’a bağlı çalışan 1030 kadrolu ve taşeron işçilerin aynı haklardan faydalanabileceği  toplu iş sözleşmesi, işçiler tarafından  mutlulukla karşılandı.Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan sözleşmenin maddelerini açıkladıktan sonra işçilerden büyük alkış aldı. Sözleşme 1 Temmuz 2018 yılı itibariyle geçerli olmakla birlikte, yılbaşında enflasyon artı %3 ve sonraki dönemlerde %4 gibi bir artış söz konusu. Ayrıca işçilere 52 günlük ikramiyenin yanı sıra yakıt, çocuk ve eğitim gibi ek yardımlar da sağlanacak.

Sözleşme maddelerini açıklayan Başkan Cahan, Utaş’ın Uşak Belediyesi’ne ait bir şirket olduğunu belirtirken, Utaş’ın bugüne kadar olan tüm hizmetlerini Uşak halkı için yaptığının altını çizdi. İşçilerin özverili ve gayretli çalışmalarından bahseden Başkan Cahan, Uşak’ın değişiminde işçilerin emeğinin göz ardı edilmemesi gerektiğini söyleyerek vatana, millete ve tüm işçilere hayırlara vesile olmasını temenni ederek ilk olarak Uşak’ta gerçekleştirilen sözleşmede müzakereci heyete, Öz Orman İş Sendika Başkanı’na ve katılımcılara teşekkürlerini sundu.

Öz Orman İş Sendika Başkanı Settar Aslan, sözleşmenin insan emeği odaklı olduğunu ve bu bakış açısıyla baktığı için Uşak Belediyesi’ne ve Başkan Cahan’a teşekkürlerini sundu. Aslan, “Türkiye’de ilk defa hem kadroluların hem taşeronların içinde bulunduğu toplu iş sözleşmesini ilk olarak Uşak Belediyesi ile imzalıyoruz. Bu saygıdeğer bir anlayıştır” dedi.  Uşak’a yapılan yatırımları yerinde inceleyen Aslan, Uşak’ın 5 yıl içinde fark edilen bir şehir haline geldiğini ve oldukça güzelleştiğini belirterek, Uşak’a sunduğu katkılardan dolayı Başkan Cahan’a teşekkür etti. Karşılıklı imzaların atılmasıyla toplu fotoğraf çekimi  yapıldı ve plaketlerin takdimiyle imza töreni sona erdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER