Uşak Valisi Funda Kocabıyık Şehit Evinde

Vali Kocabıyık Şehit Piyade Uzman Çavuş Yener Sunalın Ailesini Ziyaret Etti

Uşak Valisi Funda Kocabıyık Şehit Evinde

Şehitlerin, vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda ettiğini hatırlatan Kocabıyık, "Şehitlerin emaneti olan ailelerinin her zaman yanındayız. Şehitlik, dinimizde en büyük mertebedir. Şehidimizin bize emaneti Iraz annemiz oğlunun vefatının ardından üzüntüsünden yakalandığı hastalık nedeniyle görme yeteneğini kaybetmiş. Onun acısı, hepimizin acısı. Devlet olarak tüm imkânlarımızla şehitlerimizin emanetlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz." dedi.

1993 yılında Şırnak'ta şehit olan Sunal'ın annesi Iraz Sunal ise oğlunun vefatının ardından 25 yıl geçtiğini söyledi.Oğlu şehit olduktan sonra üzüntüden şeker hastalığına yakalandığını dile getiren Sunal, "Kısa sürede gözlerim kapandı. Önce oğlumu sonra gözlerimi kaybettim ama bir gün ah etmedim, yeter ki vatan sağolsun. Tüm şehitlerimiz için dua ediyorum. Aradan uzun süre geçti ama acım hiç dinmedi. Benim gibi çok anne var fakat biz güçlü bir ülkeyiz, güçlü kalmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. Daha sonra evde Kur'an-ı Kerim okunarak,tüm  şehitler için dua edildi.

Vali Funda Kocabıyık daha sonra geçen yıl Kuzey Irak'ta terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonda yaralanan Piyade Komando Uzman Çavuş Hüseyin Akar'ı evinde ziyaret ederek, sağlık durumu ile ilgili bilgi aldı.Ziyaret esnasında Vali Kocabıyık'a  İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mustafa Peltek eşlik ettiler.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER