Uşakta 200 derece İbadetlerini Yerine Getiriyorlar

Uşak Halk Ekmek Fabrikasında çalışan fırın ustaları her gün iftar vaktine sıcak pide yetiştirmek için yaklaşık 200 dereceye varan fırın sıcaklığında oruçları tutuyorlar

Uşakta 200 derece İbadetlerini Yerine Getiriyorlar

Ramazan ayını en zor şartlarda yaşayanlardan biriside ekmek fırınında çalışan ustalar, sıcak yaz gününde fırının karşısında çalışarak hem ibadetlerini yerine getiriyor  hem de sıcak Ramazan pidesi ni İftar vaktine hazırlayarak müşterilerinin memnuniyetini kazanıyor.

Sıcak ve zor ortamda çalıştıklarını belirten fırın ustası Çetin Bitik (36), Uşak Halk Ekmek fabrikasında halkımıza en iyi şekilde hizmet vermek için çaba sarf ediyoruz.  Bir yandan ramazan ayının bizlere armağanı oruçlarımı tutarken diğer yandan 200 derece sıcaklıkta vatandaşımıza pide çıkartıyoruz. Mesleğimiz gereği biraz zorlanıyoruz ama uşaklı vatandaşlarımızın duası ve Allah c.c. bize vermiş olduğu sabır ramazan ayının daki oruçlarımızı tutmamıza yardımcı oluyor. ” dedi.

Her gün 3-4 kilometre uzaktan gelerek Uşak halk Ekmek Fabrikasından sıcak pide almaya geldiğini belirten Ali Yılmaz isimli vatandaş ise, “ Uşak Belediyesinin Kurmuş olduğu Halk Ekmek Fabrikamızın sağlıklı ve hijyen içerisinde çıktığını görüyoruz. Diğer fırınların yapmış olduğu fiyat uygulaması pide başına 2 veya 2,5 TL olması bizlerin bütçesini zorluyor.Geniş bir ailem olduğu için benim bu rakamları her gün vermem zor oluyor. Halk ekmek fabrikasında, iftar vaktine yakın bir vakit, sıcak pideyi tanesi 1 TL’den alarak yuvama ekmek götürebiliyorum. Ustalarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Her gün güler yüzlü karşılamaları bizlere gurur veriyor.  Ramazan ayı içerisinde Allah onlara yardımcı olsun, sıcak fırının karşısında ibadetlerini yerine getirerek bizlere pide çıkartıyorlar. Allah ustalarımızdan razı olsun, tutukları oruçları kabul eylesin.”dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2018, 00:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER