Video İzleyerek Ressam Oldu

Çizdiği Portreleri Bir Kafede Sergileyen Genç Vatandaşlardan Büyük İlgi Görüyor

Video İzleyerek Ressam Oldu

Uşak’ta yaşayan ve asıl işi hemşirelik olan Aydın Çetin, internetten videolar izleyerek karakalem resim çizimini öğrendi.

Hemşirelik mesleğini bir yıl yaptıktan sonra resme daha fazla vakit ayırmak için mesleğini bırakan 21 yaşındaki Aydın Çetin, resim yapmaya ne zaman başladığını,bu konuda kendini nasıl yetiştirdiğini anlattı. Resim çizmeye internetten izlediği videolar ile başladığını belirten Çetin, “İnternetten bir video izliyorum, ufak bir çizim de olsa gördüğümü bir not kağıdına veya bir peçeteye çiziyorum. Beni rahatlatıyor, güzel bir duygu. Çizim yapmaya karakalem ile başladım başka teknikler denedim ama en iyisinin bu olduğunu düşündüm ve bu yönde ilerlemeye çalıştım. Ben bunu 9 yaşından beri yapıyorum. Ders kitaplarının kenarındaki boşluklara çöp adam çizerek başladım, 12-13 yıldır çizim yapıyorum” dedi.

Şu anda kendisinin çalıştığı ve resimlerinin sergilendiği kafenin müdürlüğünü yapan Tekin Nogay ise, “Aydın kardeşimle 2 aydır tanışıyoruz. Bir buçuk ay önce böyle çizimler yaptığını fark ettim. Yaklaşık 15 gün önce de kendisine resimlerini burada sergileyebileceğimizi, Uşaklının bunu görmesi gerektiğini söyledim. Resimleri iplerle meydanımıza astık. Gelenler, görenler sağ olsunlar çok ilgilendiler. Bu şekilde Aydın arkadaşımıza destekte bulunmak istedik" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2019, 17:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER